ÇatıSistemleri Eğitim Merkezi veİşKulübü
 
Ana Sayfa
Eğitim Sayfası
İş Kulübü
Ayın Ustası
Bize Ulaşın
 
 
 
 
Eğitim
Albüm
 

Son Güncelleme
14.02.2013

 

Eğitilen Usta Sayısı: 452    

   

Çatı Ustası Eğitimleri 21 Şubat 2006'da Tamamlandı:

İnşaat sektöründe ihtiyacı çok duyulan “Eğitimli Çatı Ustası” yetiştirmeyi ve mevcut çatı ustalarının yeterlilik ve yetkinliklerini artırmayı amaçlayan ÇATISEM - Çatı Sistemleri Eğitimleri, Çatıder – Çatısem tarafından 16 Mayıs 2005 – 21 Şubat 2006 tarihleri arasında düzenlenmiş ve başarı ile tamamlanmıştır. “Aipp - Yeni Fırsatlar Hibe Planı” kapsamındaki Çatısem Eğitim projesine 30’u engelli olmak üzere toplam 452 kişi katılmıştır. Eğitimler sonucunda başarı gösteren 290 çatıcıdan 186 kişi istihdamda kalmış veya istihdam edilmiş, 95 kişi ise kendi işlerini yürütmeye devam etmişlerdir.

Çatı Ustaları Meslek Standartları ve Mesleki Yeterlilikler Hazırlanıyor.:

2011 yılı içinde Çatıder – İntes ortak çalışması ile üç ayrı Çatı Ustası Meslek Standardı hazırlanıp Mesleki Yeterlilikler Kurumu’na sunulmuştur. Standart taslağı ile ilgili sektör görüşleri alınıp resmi gazetede yayımlandıktan sonra çatı ustası Mesleki Yeterliliklerinin belirlenmesi çalışmalarına devam edilecektir.

 

AİPP (AKTİF İŞGÜCÜ PROGRAMLARI PROJESİ)


Avrupa Komisyonu ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti arasında imzalanan anlaşmaya dayalı bir projedir. Projenin amacı, Avrupa İstihdam Stratejisine uygun etkin istihdam tedbirleri ve hizmetlerinin planlanması, geliştirilmesi ve uygulanması hususunda Türkiye İş Kurumu’na teknik yardım sağlayarak kurumsal kapasitesini güçlendirmektir.

Devamı için tıklayınız. >>
 
 
     
ARIMEKS
 
 
 
 
 
 

ana sayfa | eğitim sayfası | iş kulübü | ayın ustası | bize ulaşın

Bu proje A.B. tarafından
desteklenmekte,
İşkur tarafından
yönetilmekte,
ÇATIDER tarafından
uygulanmaktadır.

Tasarım ve Uygulama, PLEKSUS

“Bu belge Avrupa Birliği desteği ile hazırlanmıştır.
Bu belgenin içeriğinin sorumluluğu yalnızca Çatıder’e aittir ve bu içerik hiç bir şekilde Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır”